Programma 1 | Veiligheid

Programma 1 | Veiligheid

Terug naar navigatie - Programma 1 | Veiligheid - Programma 1 | Veiligheid

In de gemeente Ooststellingwerf willen we wonen, werken, naar school gaan en recreëren in een veilige en schone omgeving. Dit realiseren we samen met alle betrokken partijen. We werken samen met partners om risico’s te beheersen. Samen coördineren we ook de voorbereiding op hulpverlening bij incidenten en crises.

Thema 1.1 Openbare orde en veiligheid

Wat hebben we ervoor gedaan

Terug naar navigatie - Thema 1.1 Openbare orde en veiligheid - Wat hebben we ervoor gedaan
  • Het veilige gevoel voor inwoners, ondernemers en toeristen is bereikt door een grotere zichtbare aanwezigheid van Boa's, politie en brandweer. De zichtbaarheid is tot uiting gekomen in het optreden van de Boa's en de politie in de openbare ruimte door buurtbakkies (rijdende koffiecorner), ondermijningscontroles, wijkagenten die aanwezig waren in de wijk en gezamenlijke bezoeken aan scholen en plaatselijk belangen. De brandweer is bezig geweest met recreatieparken over het onderwerp brandgevaar en hebben daar een campagne aan vast geplakt. 
  • Er zijn herhalings- en verdiepingsbijeenkomsten geweest voor de ambtenaren op het onderwerp ondermijning. Daarnaast zijn er ondermijningscontroles geweest door de gehele gemeente. De controles zijn ondersteund en verhelderd door middel van communicatie in kranten en de socials. Ook is de politie op pad geweest met de cybertruck om scholen en inwoners te informeren over cybercrime.

 

Belangrijkste afwijkingen programma 1

Wat heeft het ons gekost

Terug naar navigatie - Belangrijkste afwijkingen programma 1 - Wat heeft het ons gekost
x € 1.000
Wat heeft het ons gekost? Rekening Primitieve Actuele Rekening Verschil
2024 Begroting Begroting 2025
Saldo van baten en lasten
Lasten
1-1 Crisisbeheersing en brandweer -2.003 -2.175 -2.280 -2.016 265 V
1-2 Openbare orde en veiligheid -512 -755 -842 -648 194 V
Totaal Lasten -2.515 -2.930 -3.122 -2.664 458 V
Baten
1-2 Openbare orde en veiligheid - - - 12 12 V
Totaal Baten - - - 12 12 V
Saldo van baten en lasten -2.515 -2.930 -3.122 -2.651 471 V
Mutatie reserves
Totaal Toevoegingen - - - - -
Totaal Onttrekkingen - 200 305 64 - 241 N
Mutatie reserves - 200 305 64 - 241 N
Resultaat -2.515 -2.730 -2.817 -2.587 230 V

Toelichting belangrijkste afwijkingen

Terug naar navigatie - Belangrijkste afwijkingen programma 1 - Toelichting belangrijkste afwijkingen

Taakveld 1.1 Crisisbeheersing en brandweer, voordeel € 265.000
Brandweer, voordeel € 160.000
De lasten zijn lager dan begroot doordat uit de nacalculatie van de Veiligheids Regio Fryslan (VRF) blijkt dat er minder inzet nodig was voor de brandweer dan begroot. 

Veiligheid, voordeel € 47.000
De lasten zijn lager dan begroot doordat uit de nacalculatie van de VRF blijkt dat er minder inzet nodig was voor veiligheid dan begroot.

Rampenbestrijding, voordeel € 58.000
In 2024 is er een bedrag vanuit het Rijk ontvangen voor natuurbrandpreventie. In 2025 is niet alles besteed, het restant wordt meegenomen naar 2026.

Algemene reserve, nadeel € 58.000*
Lagere onttrekking voor natuurbrandpreventie.

Taakveld 1.2 Openbare orde en veiligheid, voordeel € 206.000
Vitale vakantieparken, voordeel € 187.000*
Het college heeft de raad via raadsmededeling #1753 geïnformeerd over de kamerbrief permanente bewoning van recreatiewoningen en over de oproep van de minister aan gemeenten om in afwachting van een volledig uitgewerkte instructiemaatregel niet handhavend op te treden tegen permanente bewoning van recreatiewoningen. Het college heeft hier gehoor aan gegeven. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid over de instructieregel. Daarom is er nauwelijks gebruik gemaakt van het budget voor vitale vakantieparken.

Algemene reserve, nadeel € 187.000*
Lagere onttrekking voor vitale vakantieparken. 

* Maakt onderdeel uit van de incidentele baten en lasten.